Sztuka, malarstwo, rzeźba - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Renesans tapet - modny akcent we wnętrzu
data: 28.11.2011 / PARA

Renesans tapet - modny akcent we wnętrzuNowoczesne tapety to bogate wzornictwo, kolorystyka oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Współczesnym trendem w aranżacji jest traktowanie tapety jako akcentu we wnętrzu.

W przeszłości tapeta pokrywała większość ścian. Jej wybór spowodowany był przede wszystkim względami praktycznymi. Nic tak nie maskowało mankamentów i nierówności, jak barwna tapeta. Niestety, bardzo często ilość wzoru i faktury przytłaczała, wskutek czego pomieszczenia stawały się mniejsze niż w rzeczywistości. Dziś jest inaczej.

Tylko jedna ściana
Nieograniczony dostęp do różnorodnych materiałów pozwala na większą kreatywność w urządzaniu wnętrza. Dowolnie możemy łączyć wzory, faktury, kolory, uzyskując zaskakujące efekty. Różny typ pokryć ścian sprawia, że we współczesnym wnętrzu nie ma mowy o nudzie i monotonni. Dzięki pokryciu tapetą tylko jednej ściany lub jej elementu, możemy zwrócić uwagę na konkretną przestrzeń we wnętrzu. Tapeta może optycznie wydłużyć, podwyższyć lub uczynić wnętrze bardziej przytulnym.

Naturalna
Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, z współczesnych tapet można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Luksusowy jedwab, żakard, czy naturalne włókno agawy mogą zdobić dziś nasze ściany nadając im eleganckiego charakteru. Nie dość, że wyglądają przepięknie, to są w pełni biodegradowalne, dzięki czemu nasze wnętrze stanie się bardziej ekologiczne. Producenci tapet dbają, aby produkty były przyjazne dla środowiska. Pasty drukarskie używane przez belgijskiego producenta OMEXCO są na bazie wody, tzn. nie zawierają rozpuszczalników, które są szkodliwe dla zdrowia i atmosfery. Ponadto OMEXCO zrezygnowało z tapet winylowych, których głównym komponentem jest ropa naftowa.

Zabawa światłem
Za pomocą tapety możemy bawić się kolorem i światłem. Tapety OMEXCO zawierają kryształki Swarovskiego, drobinki szkła, czy naturalnych kamieni. Dzięki odpowiedniemu szlifowi składniki te pomagają wydobyć unikalne refleksy świetlne, zmieniając swoje oblicze pod wpływem promieni słonecznych.

Tapeta pełni rolę estetyczną, ale również funkcjonalną, stanowiąc idealne rozwiązanie na ciekawe wykończenie wnętrza. Potrafi podkreślić całość aranżacji, spójnie połączyć projekt lub nadać mu pewien kontrast. Jest doskonałym instrumentem w naszych rękach, który pozwala na wyrażenie własnej osobowości w naszym domu.
Tapety OMEXCO dostępne są w Salonach Dekorian.


PARA

PARA
Zgórsko 91 k/Kielc
26-052 Sitkówka
tel./fax 041 34 65 305
tel. 041 34 65 144
tel. 041 34 65 183
http://www.para.pl

Juicy Marketing
http://www.juicymarketing.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Sztuka, malarstwo, rzeźba - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Sztuka, malarstwo, rzeźba - strona główna | Sztuka, malarstwo, rzeźba - wiadomości | katalog